Medžio lukšto kokybės gradacija

Atkreiptinas dėmesys, kad kokybės lygio reikalavimai yra specifiniai kiekvienai ąžuolo faneruotei priklausomai nuo to koks galutinis faneruotės vaizdas yra pageidautinas. Kaip pavyzdys - renkantis šakotą ar antikinį ąžuolą yra laukiama specifinė, išskirtinė išvaizda, taigi tai kas įprastai laikoma defektais - pageidaujama ir laukiama (pvz. šakotumas).

Rinktinė kokybė

Tai aukščiausios kokybės lukštas, šios kokybės ąžuolų geriausiai išreikšta raštas, spalva. Nepriklausomai nuo to kokio tipo ąžuolas bus pasirinktas, šiai kokybinei grupei priklausantis lukštas turės mažiausiai neatitikimų, netolygumų – taigi, tarp skirtingų plokščių galima tikėtis tolygios spalvos, rašto. Leidžiamas mažiausiais kiekis smulkių defektų. 

Šiai kokybės grupei priklauso: Nr. 3 ir Nr.4 "Ąžuolo" kolekcijos lukštai.

Plius kokybė 

Daugumai aplinkybių šios kokybės lukšto pilnai pakanka. Kokybė panaši į rinktinę, tačiau galima didesnė spalvos variacija, šiek tiek daugiau šakų mazgelių ar kitų rašto netolygumų, priklausomai nuo ąžuolo tipo. 

Šiai kokybės grupei priklauso: Nr.2, Nr.6, Nr.7, Nr.8, Nr.9, Nr. 10, Nr.11, Nr.12, Nr.13 "Ąžuolo" kolekcijos lukštai.  

Bazinė kokybė

Tokios kokybės lukšte leidžiama daugiau ir didesnių medžiui būdingų charakteristikų, spalvos netolygumų. Šios kokybės lygio privalumas – žemesnė kaina. 


Šiai kokybės grupei priklauso: Nr.1  "Ąžuolo" kolekcijos lukštas.

Apatinio lukšto kokybė 

Gali būti tokia pati, kaip ir viršutinio t. y. Rinktinė, klasikinė plius arba bazinė. Tačiau, kolekcijoje "Ąžuolas" dažniausiai yra siūlomas mažesnės kainos B kokybės lukštas. B - tai gera medžio lukšto kokybė, pakankama baldų plokščių vidui. Matosi tokios medienos rūšies ypatybės, kaip veidrodžiai, gyslos, kryžminis augimas, spalvų nukrypimai, šakų mazgeliai, šerdies purslai ir kt. Gali būti panaudota skirtingų paketų faneruotė.